„Берое“ U15 запази върха

След победа над „Локомотив“ (Пловдив) – 3:0

Отборът на „Берое“ до 15 г. победи с 3:0 при домакинството си на „Локомотив“ (Пловдив) в мач от 4 кръг на Елитната група. „Зелените“ бяха по-добрият отбор през целия двубой и спечелиха напълно залсужено като по този начин запазиха първото място в класирането.

Красимир Тодоров даде аванс за своя тим в последната минута на първата част, след като бе изведен зад гърба на отбраната и не сбърка сам срещу стража на гостите – 1:0. Три минути след подновяването на играта Христо Костов удвои преднината за „Берое“, разписвайки се след разбъркване в наказателното поле. Крайният резултат бе оформен в 48-та минута от Красимир Тодоров. До края на срещата на два пъти гредите помогнаха на пловдивчани да избегнат още по-категоричен резултат.

Така „Берое“ до 15 г. вече има в актива си 10 т. и води в класирането на Елитната група. В следващия кръг отборът гостува на „Септември“ в София. Срещата е насрочена за 30 септември от 11 ч.