"Ботев" Пловдив загуби с 1:4 като гост на "Левски"

След 14-ия кръг Ботев остава на пета позиция в класирането с актив от 23 точки

Ботев Пловдив загуби с 1:4 като гост на Левски в двубой от 14-ия кръг на Първа лига и прекъсна серията си от 6 поредни победи (4 за първенство и 2 за Купата на България). „Жълто-черните“ изиграха слаб мач на ст. „Георги Аспарухов“ и логично претърпяха първото си поражение от 23 септември насам.
Голът за водения от Николай Киров тим отбеляза Антонио Вутов в последната минута на първата част, с което изравни резултата, след като домакините бяха повели в средата на полувремето. След почивката „сините отбелязаха три безответни гола и стигнаха до успеха.
В действията на пловдивчани липсваше свежест след тежките 120 минути, които Ботев изигра крещу Берое по-малко от 70 часа преди мача в София.
Резултатът бе открит в 29-ата минута от Станислав Костов, който завърши с точен удар в долния десен ъгъл атака на своя отбор.
„Канарчетата“ успяха да изравнят в последната атака на първото полувреме след неумела намеса на вратаря на Левски Божидар Митрев, който изпусна топката под плонжа си след шут на Антонио Вутов от около 20 метра.
В началото на второто полувреме домакините отбелязаха два бързи гола чрез Хали Тиам (51’) и отново Станислав Костов (55’), а крайният резултат оформи Давиде Марияни четвърт час преди края на срещата.
След 14-ия кръг Ботев остава на пета позиция в класирането с актив от 23 точки.
БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 2. Джонатан Перейра, 3. Димитър Пиргов, 5. Кристиан Димитров, 23. Йордан Минев, 10. Серкан Юсеин, 8. Тодор Неделев, 39. Антонио Вутов (68’ 16. Васил Шопов), 11. Кристиан Добрев (54’ 20. Стивън Петков), 93. Густаво Афонсо, 9. Диого Кампос (46’ 17. Лъчезар Балтанов)