Ботев блесна в дербито на Тракия и разгроми Берое

Изигра страхотен мач срещу Берое и разгроми своя опонент с 4:1

Ботев Пловдив изигра страхотен мач срещу Берое и разгроми своя опонент с 4:1 в дербито на Тракия от 17 кръг на Първа лига. "Жълто-черните" изнесоха истински рецитал пред своя публика и се наложиха над регионалния си съперник по категоричен начин със солидни футболни аргументи.
Кристиан Димитров, Густаво Афонсо и Антонио Вутов на два пъти реализираха попаденията във вратата на старозагорци, а Мартин Камбуров вкара почетния гол за гостите.
След по-пасивни действия в първия половин час двата отбора си размениха три светкавични попадения в рамките само на четири минути. Начало на головото шоу даде Кристиан Димитров в 30-ата минута, след като завърши с точен удар заучена комбинация от статично положение.
Тодор Неделев и Густаво Афонсо изненадаха беройци с неочаквано разиграване на свободен удар, последва центриране на бразилеца в наказателното поле и младият защитник с глава изпрати топката в мрежата за 1:0.
Само две минути по-късно Тодор Неделев изведе с прекрасен пас Серкан Юсеин сам срещу вратаря, а десетката демонстрира класа и вместо да стреля подаде към пласирания на празна врата Антонио Вутов, който завърши блестящата комбинация за 2:0.
Понесени на крилете на ентусиазма "канарчетата" допуснаха лесно Берое да върне едно попадение в 34-ата минута, когато първо Даниел Кайзер парира удар на останалия очи в очи с него Бригидо, но при добавката Мартин Камбуров намали на 2:1.
Това не притесни отбора на Ботев, който продължи да доминира и въпреки, че не отбеляза нов гол преди почивката, след нея пред вратата на Берое се разрази истинска буря.
В 56-ата минута Серкан Юсеин отново блесна, след като отне топката в наказателното поле на "зелените" и подобно на втория гол асистира на Густаво Афонсо, който на празна врата направи 3:1.
Душан Перниш отрази удар от чиста позиция на Антонио Вутов след точно час игра, но в 77-ата вратарят на старозагорци бе безпомощен пред централния нападател на "жълто-черните" в тази среща. Вутов отне топката в противниковата половина и с пробив през центъра на защитата стигна до наказателното поле и стреля покрай плонжа на Перниш за крайното 4:1.
До края Вутов пропусна да оформи своя хеттрик, а с пропуски се отчетоха още Лъчезар Балтанов за Ботев и Борислав Цонев за Берое.
С успеха възпитаниците на Николай Киров се утвърдиха на петото място, като се залепиха на само на точка зад старозагорци.
БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 2. Джонатан Перейра (85' 28. Филип Филипов), 3. Димитър Пиргов, 5. Кристиан Димитров, 23. Йордан Минев, 18. Радослав Терзиев, 16. Васил Шопов (67' 17. Лъчезар Балтанов), 10. Серкан Юсеин, 8. Тодор Неделев, 93. Густаво Афонсо (78' 11. Кристиан Добрев), 39. Антонио Вутов