"Ботев" с тежка загуба от гранда "Шахтьор" (Донецк)

"Канарчетата" паднаха с 1:6

Ботев (Пловдив) допусна тежка загуба с 1:6 от украинския гранд Шахтьор (Донецк) в контролна среща. Попадението за „канарчетата“ реализира Лазар Марин, а първи минути с „жълто-черния“ екип записа Еберт Кардосо.
Първото полувреме премина равностойно и по никакъв начин не предвещаваше разгромния резултат. В 3-ата минута след центриране отдясно играч на Шахтьор засече топката от въздуха, но кълбото мина встрани от вратата на Кайзер.
Последваха минути без сериозни положения и пред двете врати. Така се стигна до 20-ата минута, когато „канарчетата" организираха отлична многоходова атака, в края на която Тодор Неделев изведе Антонио Вутов сам срещу вратаря на Шахтьор, но нападателят стреля слабо и стражът спаси.
В следващите минути „жълто-черните“ продължиха да са по-активни и стигнаха до няколко статични положения, които не бяха използвани по най-добрия начин. Между 34 и 38 минути украинците стигнаха до два бързи гола чрез Андрей Тотовитски.
В 34-ата минута украинците осъществиха скоростна атака през центъра на терена, Кайоде изведе Тотовитски очи в очи с Даниел Кайзер и нападателят пусна топката покрай вратаря. 4 минути по-късно Кайоде и Марлош комбинираха по десния фланг и последва успоредно на голлинията центриране, което бе засечено от Тотовитски и той на празна врата вкара второто си попадение.
Второто полувреме стартира във вихрено темпо и в рамките на по-малко от 10 минути паднаха три попадения. В 47-ата минута Антон Карачанаков центрира от корнер, а Лазар Марин от близка дистанция намали на 1:2.
240 секунди по-късно обаче Марлош опита подаване в наказателното поле на Ботев, защитник на "канарчетата" отклони топката, но тя попадна в Бутко, който с мощен удар в далечния ъгъл прати топката в мрежата.  След още три минути центриране от корнер бе избито от отбраната на пловдивчани, но топката бе върната в наказателното поле и Кайоде останал сам срещу Кайзер увеличи аванса на украинците.
В 56-ата минута Вутов пробва удар отляво по атаката на Ботев, но вратарят на Шахтьор спаси. Само след минута Тодор Неделев изпълни отлично свободен удар от средна дистанция, но топката се отклони от напречната греда на вратата на Шахтьор.
В 61-ата минута Тодор Неделев центрира от свободен удар, Радослав Терзиев бе оставен непокрит и от близка дистанция отправи удар, който мина покрай вратата на Шахтьор. В 70-ата минута атака по левия фланг завърши с остро центриране към Майкон, който от точката на дузпата простреля Кайзер - 1:5.
В 77-ата минута Тодор Неделев бе близо до много красиво попадение. Халфът напредна и от средна дистанция пробва да прехвърли вратаря, но кълбото мина на сантиметри от гредата. В следващите минути украинците упражниха сериозен натиск, но не успяха да стигнат до ново попадеине.
В 85-ата минута Майкон стреля технично от свободен удар от 25 метра, а топката премина на сантиметри от гредата на останалия на голлинията Даниел Кайзер. Минута по-късно украинците организираха красива атака с едно докосване, Тотовитски пусна към Кайоде и той отблизо вкара шестия гол за Шахтьор.
СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Димитър Пиргов (46 - Костадин Ничев), Кристиан Димитров, Лазар Марин (55 - Еберт Кардосо), Радослав Апостолов (55 - Радослав Терзиев), Лъчезар Балтанов (81 - Димитър Тонев), Тодор Неделев, Васил Шопов (72 - Благовест Данчев), Антон Карачанаков (55 - Иван Василев), Антонио Вутов (68 - Кристиан Добрев)