Габровка спечели за пореден път Обиколката на Витоша

17-06-2019, 18:05

община Габрово

Мария Христова

Христина Козарева финишира с време 5:13:03 часа

Христина Козарева спечели за пореден път Обиколката на Витоша.  Състезаващата се столичния клуб „Велораптор“ универсална габровска спортистка беше най-бърза в колоездачната надпревара при дамите. Козарева демонстрира огромно превъзходство, потегли много мощно и на 30-ия км вече имаше аванс от четири минути пред останалите. Преднината й се увеличаваше прогресивно, за да достигне впечатляващите 26 минути.

Времето, което регистрира на финала, беше 5:13:03 часа, като само 52 секунди не й достигнаха да подобри постижението на Анелия Карагьозян от 2016-та – 5:12:11 часа. 109 състезателки изминаха 100-те километра. Втора завърши Лили Ангелова (Илчов баир) с 5:39:41, трета е Ася Борисова (Green Way) 5:53:54 часа.

“Изненадана съм от голямата разлика, с която победих. Това е осмото ми участие, толкова са ми и титлите. Можех да финиширам и по-бързо, но на три пъти падах, за щастие без сериозни последици“, сподели след финала победителката.

Призово класиране в Обиколка на Витоша записа и още един габровски колоездач – състезателят на КК „Янтра-Исполин“ Димитър Михайлов. Той се представи великолепно, зае второто място във възрастовата група 40-54 г. и престижната 6-та позиция в генералното подреждане от общо 1296 участници с време 4:32:48 часа. По-бърз от него в групата беше единствено Калин Русев (Велораптор). Той пресече финала с време 4:14:09 часа.

За първи път в историята планината Витоша бе обиколена за по-малко от четири часа с велосипед. Уникалният рекорд бе записан срещу името на Александър Алексиев (Велораптор), който финишира за 3:55:44 ч.