Нафтата на крачка от сензация срещу ЦСКА

Желаният от немски и австрийски клубове Цветомир Цонков с гол - шедьовър

Отборите на Нефтохимик и ЦСКА започнаха в сравнително добро темпо двубоя помежду си. Опасенията от подценяване на съперника от страна на армейците като че ли оправдаха, защото Нефтохимик пое инициативата в свои ръце и създаде първите опасности пред вратата на символичните гости. Най-напред Цонков стреля от въздуха, но топката премина над вратата. Малко след това добър извеждащ пас към Живко Петков принуди защитник да го повали на земята пред наказателното поле. Топката бе поставена диагонално срещу вратаря Черни, но ударът на Деян Христов премина над вратата.

В тези минути ЦСКА упражни преса, но футболистите на Нефтохимик се справиха. При една контраатака през центъра в 18-та минута, един от най-добрите в мача за Нефтохимик Цветомир Цонков със страхотен параболичен удар от централния кръг препарира излезлия напред Черни и домакините поведоха с 1:0.

Червените реагираха мигновено, вдигнаха оборотите и в 27-та минута с красиво воле завърналият се след бляскава кариера отново в ЦСКА Мартин Петров отбеляза изравнителното попадение, след ювелирен пас на Неманя Милисавлевич.

След гола ЦСКА продължи да играе по-често с топката, но и бургаския тим организираше опасни контри при които на два пъти Черни се намеси добре и ликвидира опасностите. В 36-та минута отново Мартин Петров стреля опасно, но топката излезе в аут.

В 39-та минута реферът не реагира при една интервенция на Браян Хауърд, който събори в наказателното поле Живко Петков. Веднага след това Стамен Ангелов проби отдясно и центрира към младежкия национал Живко Петков, който от 5 метра разтресе напречната греда зад вратаря, а след това топката излезе в аут.

Второто полувреме започна с две вихрени атаки към вратата на нафтата, но след отлични изяви на вратаря Петър Денчев и защитниците пред него до попадение не се стигна. ЦСКА продължи да бъде по-активния отбор, но трудно стигаше до опасни положения пред вратата на домакините.

Удар на Мартин Петров малко по-късно не успя да отбележи, а топката премина встрани. 62-та минута Мартин Петров бе заменен от Марсиньо. Веднага след това ЦСКА имаше нов шанс за гол, но топката попадна в обсега на Денчев, който улови без проблеми, след удар с глава на току що влезлия футболист на гостите. В тези минути Нефтохимик се дръпна изцяло в своята половина, а на свой ред армейците се настаниха по трайно в полето на Нефтохимик.

В 69-та минута след изпълнение на корнер пред Черни, топката попадна в Цонков, който отново опита късмета си но ударът му излезе над гредата в аут. Малко след това пък Милисавлевич от около 23 метра стреля неточно. В 73-та минута Марсиньо изпълни много добре свободен удар. Топката срещна гредата и се върна в игралното поле. Хауърд стреля силно минута по-късно, но отново Денчев бе на висота.

В 80-та минута при една от поредните атаки на армейците топката бе изчистена лошо и Емил Гъргоров с удар от границите на наказателното поле отбеляза второто попадение за ЦСКА. След втория гол Нефтохимик свали гарда, а играчите в зелено видимо изнемогваха от бързото темпо наложено от „армейците”.

Така се стигна до 84-та минута, когато футболистите на ЦСКА сложиха точка в спора, с гол на Илиев с глава.

Така в един оспорван до 80-та минута двубой ЦСКА се наложи благодарение и на недобрата физическа подготовка на футболистите на Нефтохимик. Бургаския тим бе достоен опонент на по-класния си съперник.

Голмайстори: 1:0 Цветомир Цонков 17-та минута,

1:1 Мартин Петров 27-ма минута

2:1 Емил Гъргоров 81-ва минута

3:1 Валентин Илиев 84-та минута

НЕФТОХИМИК: 12.Петър Денчев, 4.Деян Лефтеров, 27.Мартин Сечков, 74.Петър Патев, 20.Юри Иванов, 22.Цветомир Цонков, 21.Коста Янев (к), 8.Стамен Ангелов, 18.Деян Христов , 77.Емануил Манев, 11.Живко Петков /77 Михаел Орачев/
Треньор: Атанас Атанасов

ЦСКА: 12.Томаш Черни, 21.Венцислав Василев, 14.Валентин Илиев (к), 6.Джаксън Менди, 37.Жереми Фо-Поре, 5.Тодор Янчев, 15.Брайън Хауърд / 76-та Косоко/, 71.Антон Карачанаков /46-та Косоко/, 11.Неманя Милисавлевич, 23.Емил Гъргоров, 17.Мартин Петров /62-ра Марсиньо/
Треньор: Стойчо Младенов