Нафтата не успя да пречупи Берое

Деан Христов, Емануил Манев и Петър Йорданов пропуснаха да отбележат от изгодни позиции

Двубоят започна силно за отбора на Нефтохимик, който още във втората минута организира опасна атака към Караджов. Деан Христов изведе Петър Димитров на границата на наказателното поле, но нападателят стреля в аут. Домакините опитаха да натиснат съперника си и успяха в първите минути на двубоя, но без да стигнат до опасна ситуация пред вратата на Берое. На свой ред гостите изравниха играта и започнаха да поглеждат по-смело към вратата на нафтата. Деан Христов и Емануил Манев опитаха стрелба, но в първия случай топката излезе в аут, а във втория вратарят Караджов парира удара на бившия младежки национал.

Берое също имаше своите шансове чрез Дишлиев и Андонов, но топката не намери очертанията на вратата пазена от Петър Денчев. Все пак спортното щастие се усмихна първо на гостите от Стара Загора, когато в 37-та минута Георги Андонов и Венци Христов разиграха добре една топка пред наказателното поле на Нефтохимик и с отмерен удар Христов порази вратата на „шейховете” за 1:0.

Само две минути по-късно домакините се върнаха в мача след хубаво центриране на Стамен Ангелов, който намери Петър Димитров в полето пред вратата на гостите и той не сгреши за 1:1. При този резултат главния съдия Владо Вълков даде и край на полувремето.

Втората част противно на очакванията започна по-добре за Берое, футболистите на когото упражниха териториален превес и стигнаха до няколко сериозни опасности пред Денчев, но вратарят показа майсторство при удар на Георги Андонов, а Стамен Ангелов изчисти удар на Дишлиев пред голлинията. Каядо и Христов също опитаха стрелба, но встрани от вратата.

С течение на времето гостите ставаха все по-настоятелни в атаките си, а отборът на Нефтохимик се прибра в своята половина. Отново за пореден път се видя че след 60-та 65-та минута футболистите нямат достатъчно физически сили да се противопоставят на своите съперници.

Така се стигна до 70-та минута, когато комбинация между Пламен Крумов и Георги Андонов завърши с хубав удар на нападателя, който доведе резултата до 2:1 за гостите от Стара Загора.

След гола домакините не успяха да променят играта си, а позволиха на беройци да стигнат и до трети гол във вратата им. Бившият играч на нафтата Веселин Пенев подаде към Георги Андонов, който за трети път порази мрежата на Денчев.

До края и двата отбора не направиха нищо запомнящо се.

НЕФТОХИМИК: Петър Денчев, Диан Лефтеров  /74-та Живко Петков/, Юри Иванов, Мартин Сечков, Петър Патев, Цветомир Цонков /88-ма М.Орачев/, Коста Янев (к),Стамен Ангелов, Емануил Манев, Дeян Христов, Петър Димитров

БЕРОЕ: Иван Караджов, Пламен Крумов, Игнат Дишлиев, Владимир Зафиров, Веселин Пенев, Игор Джоман, Елиаш Да Силва, Здравко Илиев, Георги Андонов/ 90-та Динков/, Давид Каядо / 76-та Горанов/, Венцислав Христов

Голмайстори: 0:1 Венцислав Христов (37), 1:1 Петър Димитров (40), 1:2 Георги Андонов (70), 1:3 Георги Андонов (74)