"Акулите" затрудниха Литекс, но загубиха

Черноморец можеше първи да стигне до гол, но Амари пропусна

Отборите на Литекс и Черноморец изиграха добър мач за родните стандарти, в който оранжевите стигнаха очаквано до победата. Двубоят започна с няколко бързи атаки към двете врати, като „акулите” можеха първи да стигнат до гол, но изстрелът на Амари не намери рамката.

Домакините отговориха с мощен натиск, който бе оползотворен от Джордан за 1:0. Малко по-късно реферите спряха със спорна засада пробив на Баламанджи, който излизаше на опасна позиция пред вратата на домакините. Литекс продължи методично да налага волята си и след пропуски на Момчил Цветанов, Симеон Славчев и Джордан. В 36 минута обаче след прецизен пас на Юрген Джазула,  Джордан за втори път оплете топката в мрежата. В края на полувремето Момчил Цветанов можеше да се запише сред голмайсторите, но ударът му не намери рамката.

През втората част домакините се поотпуснаха и намалиха значително оборотите. От това се възползваха гостите, които в 66-та минута намалиха чрез Яни Пехливанов разликата до само един гол за домакините. В тези минути се видя, че Черноморец не отстъпва значително на домакините, когато разбира се те не играят на пълни обороти. Веднага след гола Литекс се вдигна да решава мача и Мирослав Манолов още при следващата атака можеше да отбележи,но пропусна от удобна позиция.

В 76-ата минута Манолов се откъсна от отбраната на „акулите” и бе съборен в наказателното поле от Милен Гамаков. Младежкият национал получи директен червен картон, а ЮргенДжазула бе точен и отново възстанови разликата от два гола в полза на домаккините.

В самия край Армандо Ваюши бе близо до нов гол, но нанесе слаб удар в ръцете на вратаря Дашев. При следващата атака удобна топка получи и юношеския национал Милчо Ангелов, но отлично в последния момент се намеси Илия Миланов и предотврати опасността.

Така в един добър мач Литекс взе своето, като запази второто си място, а за „акулите” останаха на незавидното 12-то място в класирането.

Голмайстори: 1:0 Джордан (6), 2:0 Джордан (38), 2:1 Яни Пехливанов (66), 3:1 Юрген Джазула (76-дузпа)

Състави: ЛИТЕКС30.Евгени Александров, 3.Антон Недялков, 4.Васил Божиков, 16.Страхил Попов, 18.Илия Миланов, 21.Александър Цветков, 77.Момчил Цветанов (78-24.Петър Златинов), 6.Симеон Славчев, 10.Юрген Джазула (82-19.Румен Руменов), 14.Армандо Ваюши, 9.Джордан (66-11.Мирослав Манолов)

ЧЕРНОМОРЕЦ: 1.Ник Дашев, 44.Венелин Филипов, 20.Яни Пехливанов, 3.Траян Траянов, 14.Жереми Манзоро, 15.Ванчо Траянов (84-7.Mилчо Ангелов), 8.Милен Гамаков, 94.Жозуе Баламанджи (69-26.Николай Павлов), 10.Маркиньо, 13.Наджиб Амари, 23.Чико Гомес

Жълти картони: Момчил Цветанов, Мирослав Манолов (Литекс); Милен Гамаков (Черноморец)
Червен картон: Милен Гамаков (74-Черноморец)

Главен съдия: Георги Давидов