Несебър отпадна за купата на АФЛ след трилър с Верея

През пролетта "делфините" ще опитат да се преборят за промоция в "Б" група

Несебър отпадна за 1/2-финалите в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига.

На стадион "Трейс Арена" в регионален финал Верея се наложи с 5:4 и се класира за финалната четворка.На три пъти футболистите от Несебър повеждаха в резултата, но в крайна сметка отстъпиха след обрат.

Николай Костов откри за футболистите от древния град. Малко след това домакините са изравнили. В самия край на първото полувреме Несебър отново излиза напред в резултата, но веднага след началния сигнал за второто полувреме домакините са възстановили равенството."Делфините"обаче продължават да са по-активният отбор и пак повеждат с - 3:2. След това обаче домакините отбелязват два безответни гола за 3:4. Футболистите на Несебър обаче отново се връщат в мача - 4:4. В добавеното време домакините бележат победния гол за крайния резултат от  5:4, който ги класира напред в турнира.

Отборът на Несебър ще се съсредоточи върху първенството, където е водач след есенния полусезон и през пролетта ще опита да се пребори за промоция в Б група с отборите на Мастер, Созопол и Верея.