Лудогорец се завърна на върха след здрав бой над Пирин

Разградчани спечелиха убедително с 5:0

Шампионът Лудогорец проспа първото полувреме, но все пак спечели с 5:0 днешното си домакинство на аутсайдера Пирин (ГД) в среща от 25-ия кръг на "А" група.

На почивката резултатът на "Лудогорец Арена" бе 0:0, след като домакините на два пъти треснаха и гредата, но през вторите 45 минути шампионите взеха своето. В 57' Себастиан Ернандес откри за Лудогорец, а шест минути по-късно влезлият като смяна Христо Златински удвои. Жуниор Кишада и Мишел Платини добавиха още две попадения в края на срещата. Крайното 5:0 оформи отново Ернандес, който реализира втория си гол за вечерта.

Така Лудогорец се върна на лидерската позиция в първенството, събирайки актив от 57 точки на сметката си. Втори остава Литекс с 56. Пирин пък продължава да гледа към "Б" група, разполагайки с едва 12 пункта на сметката си, оставайки на последното 14-о място в "А“ група.

Броени дни след историческия триумф над Лацио в София, Стойчо Стоев очаквано извърши ротации в своя стартов състав. Единствено Теро Мантула отново стартира като титуляр, а направените от Стоев промени бяха общо десет. Иван Чворович замени Владислав Стоянов под рамката на вратата, като доверието на специалиста получиха още Витиня, Шоко, Георги Терзиев, Мичел Бургзорг, Себастиан Ернандес, Йерун Луму, Дани Абало и Жуниор Кишада. Сред титулярите бе и капитанът Светослав Дяков, който бе наказан за реванша с Лацио.

В 19-ата минута домакините пропуснаха добър шанс в своя полза. Героят от четвъртък Жуниор Кишада насочи топката към мрежата на Пирин, но Крушовски с решителна намеса спаси вратата на своя тим.

Пет минути по-късно гредата спаси гостите. Кишада намери Дани Абало на чиста позиция, като испанецът бе напълно непокрит в пеналтерията на Пирин. Абало стреля силно с десния крак, но нацелвайки напречния стълб зад Абдиков.

Секунди преди края на първата част, отново гредата не позволи на „орлите“ да открият резултата. Този път споходен от малшанс бе Себастиан Ернандес, който от границата на наказателното поле нацели една от сглобките на вратата.

Всичко обаче си дойде на местата след почивката, когато Лудогорец очаквано стигна до крайния успех.

Домакините се отпушиха в 57-aта минута, когато резултатът в Разград най-сетне бе открит. Себастиан Ернандес получи шанс да стреля от близка дистанция, като този път колумбиецът не сбърка и отбеляза за 1:0.

Само шест минути по-късно резултатът вече бе удвоен. Заменилият Мичел Бургзорг Христо Златински се отчете с второ попадение за седмицата, успокоявайки своите. Халфът засече на празна врата подаване на Витиня и попадна в прегръдките на съотборниците си.

Между 75-ата и 80-ата минути „зелените“ зарадваха феновете си с още две попадения. Жуниор Кишада направи резултата класически, също бележейки броени дни след попадението си във вратата на Лацио. Бразилецът получи асистенция от Абало и също на празна врата отбеляза за 3:0.

4:0 оформи резервата Мишел Платини десет минути преди края. Шоко центрира в наказателното поле на Пирин, а Платини изящно насочи топката с глава зад Абдиков.

Крайното 5:0 бе фиксирано в последните минути на мача. Изстрел от малък ъгъл на Платини бе отразен от Абдиков, но при добавката Себастиан Ернандес вкара и прибави второ попадение към сметката си.