Черноморец пак громи Любимец, този път с 4:0

След тази победа акулите се приближиха на 4 точки зад отбора на Локо София, който обаче е и с мач по-малко

Отборът на Черноморец отново се разправи с Любимец, но този път като гост. Преди по-малко от месец, акулите разбиха аутсайдера в групата с 5:0 и днес твърдо от тях се очакваше победа.

И те я постигнаха.

През първото полувреме мачът бе равностоен с леко превъзходство за гостите, които обаче не успяха да създадат сериозни опасности пред вратата на домакините. Все пак през второто полувреме, след сериозен разбор на почивката, акулите видими се активизираха и набързо показаха на съперника си кой е по-добрия отбор на терена.

Резервата Симеон Райков откри резултата в 61-та минута. Жереми Манзоро покачи на 2:0 десет минути по-късно. Райков бе в основата и на останалите две попадения като асистира в 79-та минута на Бекое за 3:0, а четири минути преди края подаде на Фонсека за крайното 4:0.

След тази победа акулите се приближиха на 4 точки зад отбора на Локо София, който обаче е и с мач по-малко. В следващия кръг Черноморец е домакин на изпадналия Пирин (Гоце Делчев).