"Берое“ победи с 1:0 „Локомотив“ Сф

„Берое“ победи с 1:0 „Локомотив“ (София) в мач от XXXVI кръг на „А“ група.

„Зелените“ бяха по-добрият тим на терена в целия мач и заслужено се поздравиха с успеха. Георги Андонов бе точен от дузпа в 59-ата минута на срещата. Над 25 минути „зелените“ играха с човек по-малко, след като Иво Иванов получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена.

По време на паузата между полувремената, футболистите от школата на тима връчиха Купата на БФС, която спечелиха вчера, на Изпълнителния директор на клуба Илко Русев, а след това Купата пристигна и в музея на спортната слава на „Берое“.

В четириминутното добавено време първо Георги Костадинов напредна от ляво и пусна пас успореден на гол линията, но Божидар Митрев бе на мястото си и улови преди играч на „Берое“ да играе с кълбото, а след това Атанас Зехиров изведе по отличен начин Жуниор Мапуку, но според страничния арбитър конгоанският нападател беше в положение на засада.

Следващият мач на „зелените“ е в неделя, 4 май, от 17:15 часа на ст. „Лазур“ в Бургас срещу „Черноморец“.

Съставът на „Берое“ в мача: 12. Иван Караджов – 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов, 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев – 70. Георги Костадинов, 27. Игор Джоман (60′ – 30. Жуниор Мапуку) – 13. Николай Чипев (28′ – 17. Салим Керкар), 21. Елиаш, 8. Самир Аясс (89′ – 15. Георги Динков) – 7. Георги Андонов (к); неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 19. Пламен Тенев, 14. Игнат Дишлиев, 92. Стефан Спировски; старши треньор: Петър Хубчев