Жалко! Марица изпусна титлата

ЦСКА стана шампион при девойките след 3:0 срещу пловдивчанки

ЦСКА спечели шампионската титла по волейбол за девойки старша възраст. Червените победиха Марица с 3:0 (25:22, 25:20, 25:23) гейма в днешния финал в препълнената пловдивска зала „Олимпиада".

Червените показаха по-здрава психика, тъй като и в трите гейма резултатът се движеше обикновено точка за точка почти до самия край.

Най-резултатна за ЦСКА стана Ралина Дошкова с 16 точки (3 аса, 1 блокада, 50 % в нападение). Капитанката Гергана Димитрова пък грабна две индивидуални награди – за най-добър нападател и за най-добър изпълнител на сервис.

По 11 точки за Марица направиха диагоналът Силвана Чаушева (2 блокади, 32 % в атака) и посрещачът Силвия Андреева (1 блокада, 50 % в нападение). Жана Тодорова от тима на жълто-сините бе определена за най-добро либеро в турнира.

В мач за третото място Левски (София) победи Казанлък Волей с 3:0 (25:23, 25:23, 25:22) гейма. Капитанката на „сините” Мирослава Паскова бе избрана за най-полезен играч на турнира.