Чепаринов спечели силен турнир в Албена

Асеновградчанинът остана недостижим с актив от 7,5 точки

Асеновградчанинът Иван Чепаринов спечели 6-ия Международен шахматен турнир „Гранд Европа Опен Албена 2014 г.”. Шахматното събитие се състоя в утвърдилия се и като морски спортен център к.к.Албена.

С великолепен финален спринт гросмайстор Чепаринов постигна 7,5 точки и еднолично спечели трофея. Състезаващият се за ШК Локомотив (Пд) талант постигна 4 точки в последните 4 кръга.

Чепаринов доказа високата си класа като в последния кръг спечели срещу арменския гросмайстор Владимир Акопян и напълно заслужено допълни списъка си с престижни турнирни победи.

На половин точка след него останаха втория и третия в крайното класиране. Второто място, за радост на българските шахматни любители, отново беше за български шахматист. С финал от 3 точки от 3 втори е ГМ Петър Дренчев.

Трети е индонезийският гросмайстор Сусанто Мегаранто.