В Бургас е открита сензационна археологическа находка, пазят я в дълбока тайна

Работата по проекта е засекретена, значението на откритието е огромно

Сензационна археологическа находка е открита н района на Бургас наскоро. Тя обаче се пази в дълбока тайна. Посветени са само шепа хора, сред които са кметът на Бургас Димитър Николов и шефът на регионалния музей Милен Николов. Сензационната новина обяви лично градоначалникът Николов по време на обществена дискусия, посветена на Чудесата на България в Морското казино.

Той обаче се ограничи само в едно изречение, като не пожела да разкрие повече подробности. Кметът Николов само подсказа , че общината и регионалният музей работят по секретен проект за разкриване на нова археологическа находка, неизвестна до момента. Откритието било с огромно значение, но засега се пази в строга тайна. "Спирам и повече няма да кажа дума, защото директорът на археологическия музей Милен Николов вече започна да гледа лошо. Ще го обявим, когато му дойде времето", заяви бургаският градоначалник.
Остров Света Анастасия ще се бори за първо място в класацията "Чудесата на България", стана ясно по време на дискусията в Бургас. Отварянето на острова за посещения след цялостната му реконструкция предизвика истински фурор и вече е тотален хит сред българските и чуждите туристи. Бъдещето на Света Анастасия и мястото му в културно-историческия туризъм бе една от основните теми, които предизвикаха изключителен интерес по време на организираната от в. "Стандарт" дискусия. "Бургас ще докаже, че от заводски град може да се превърне в привлекателно туристическо място. Трябва и искаме да се развиваме като културен град. Получихме прекрасни отзиви за последния проект, който изпълнихме - този за превръщането на острова в туристическа атракция. Само за две седмици над 5000 души са го посетили. Имаме идея да съчетаем култура и археология в този маршрут. Хората вече се интересуват от миналото на Света Анастасия и от архитектурата на сградите", заяви кметът на Бургас Димитър Николов. Той допълни, че ще разчита и в бъдеще на подкрепа от кампанията "Чудесата на България". Средно между 200 и 500 души разглеждат всеки ден Света Анастасия. Хората са впечатлени от историята му. Както е известно, в миналото тук е имало голям манастир, който е превърнат по-късно в затвор за политзатворници. По-късно островът е станал любимо място за поети и художници. Някогашните монашески килии сега са превърнати в спални, в които туристите могат да останат да нощуват.