Локо влиза в ритъм, Матушев с първа победа (СНИМКИ)

Черно-белите надиграха Гигант (Съединение) с 2:0

Локомотив (Пд) победи третодивизионния Гигант (Съединение) с 2:0 във втората си контрола от своята предсезонна подготовка. Двубоят се игра на Лаута, а головете за черно-белите вкараха новото попълнение Благой Наков и Александър Якимов.

Възпитаниците на Неделчо Матушев играха с огромно желание и контролираха през цялото време събитията на терена. В контролата взе участие и шотландецът Джордан Мортън, който е на проби. Неофициален дебют за представителния тим направи още един юноша на черно-белите – Мариян Ангелов.

В 12-ата минута Александър Якимов пробва атрактивна странична ножица, която за съжаление не завърши с гол.

Резултатът бе открит в 35-ата минута, когато Ивайло Димитров – Шведа напредна по десния фланг. Последва центриране към  малкото наказтелно поле, където Благой Наков засече с крак за 1:0.

В 56-ата минута другото ново попълнение – Венелин Филипов, нахлу отляво в наказателното поле и почти от аутлинията пусна хитър пас към Якимов. Халфът се озова сам пред вратата и необезпокояван удвои – 2:0.

След мача черно-белите бяха пуснати в почивка. Първата тренировка за новата седмица ще е в понеделник от 18 часа на Лаута.