Край! Ботев приключи с Европа

След 10 мача без загуба канарите отстъпиха с 0:2 на Санкт Пьолтен

Ботев отпадна от надпреварата в турнира Лига Европа. Това стана след загуба с 0:2 от Санкт Пьолтен. Канарите бяха спечелили първия двубой с 2:1 и така австрийците продължават напред с общ резултат 3:2.

Освен това възпитаниците на Вили Вуцов сложиха край на серията от 10 поредни мача без загуба в Европа.

Още в 5-ата минута домакините създадоха опасна атака, при която Филипов изчисти от голлинията в корнер. След неговото изпълнение Сеговия засече с глава за 1:0.

Първата по-сериозна атака на канарите бе едва в 48-ата минута. Тогава се стигна до меле в наказателното поле на Санкт Пьолтен, но австрийците все пак успяха да изчистят топката.

В 56-ата минута груба грешка в отбраната на Ботев остави Сеговия непокрит и испанецът вкарва втори гол в мача – 2:0.

Ботев игра в състав: Адам Стаховяк, Росен Колев, Серджан Лукин, Филип Филипов, Йордан Христов, Милен Гамаков (83- Серкан Юсеин), Томаш Иршак, Мариян Огнянов (77- Лазар Марин), Божидар Васев (59- Алесандру Куртеан), Цветелин Чунчуков, Иван Цветков.