Венци Христов с повиквателна за националния

Любо Пенев пак извика нападателят на "Берое"

Венци Христов отново ще играе в националния отбор по футбол, след като бе поканен от Любослав Пенев за старта на европейските квалификации с Азербайджан в Баку на 9 септември. Мачът е от 19:00 часа българско време и ще се предава по БНТ.
Срещу „Азербайджан“ нападателят може да запише третия си официален мач с националната фланелка. Той дебютира в контролата с Македония на 15 август, в която България отстъпи с 2:0. След това той бе в групата при квалификационните срещи с Италия и Малта, но не записа игрови минути. Дебют в официален мач за националния отбор Христов направи при гостуването на Армения в квалификация за Световното първенство на ФИФА на 11 октомври. България загуби мача с 2:1. Венцислав Христов замени в 76-ата минута играчът на ЦСКА (Москва) Георги Миланов и се отличи с доста стабилна игра. Срещу Чехия на 15 октомври Христов започна за първи път като титуляр в националния при загубата с 0:1. Тогава Христов игра на традиционния си пост като централен нападател. Рядко обаче топката стигаше на изгодна за удар възможност пред него. В 73-ата минута той бе заменен от Симеон Славчев.
Всички в „Берое“ желаят успех на Венцислав Христов с националната фланелка и класиране на европейското първенство във Франция през 2016 година!
Ето и пълният списък на повиканите от Любослав Пенев футболисти:
Вратари: Владислав Стоянов и Иван Чворович („Лудогорец“), Божидар Митрев („Локомотив“, Сф);
Защитници: Николай Бодуров („Фулъм“, Анг), Иван Иванов („Базел“, Швейц), Станислав Манолев („Динамо“, Москва, Рус), Петър Занев („Амкар“, Рус), Страхил Попов („Литекс“), Александър Александров („Лудогорец“), Апостол Попов (ЦСКА), Илия Миланов („Литекс“), Веселин Минев („Левски“);
Полузащитници: Светослав Дяков и Христо Златински („Лудогорец“), Владимир Гаджев („Левски“), Симеон Славчев („Спортинг“, Пор), Георги Миланов (ЦСКА Москва, Рус), Георги Илиев („Шъдзяджуан“, Кит), Михаил Александров („Лудогорец“), Тодор Неделев („Майнц“, Гер);
Нападатели: Венцислав Христов („Берое“), Емил Гъргоров („Шъдзяджуан“, Кит), Ивелин Попов („Кубан“, Рус), Андрей Гълъбинов („Ливорно“, Ит), Илиян Мицански („Карлсруе“, Гер).