В Ботев забравиха първото име на Доре

Цветан Василев оставя Ботев на свой човек, свързан и с Левски

СНИМКИ: Рестарт на строежа на Колежа?

Чико с хеттрик, а Галешич вкара 2 за успеха на канарите с 6:5

Ботев Пловдив и традиционният съперник в контролните срещи на "канарчетата" - Раковски, изиграха най-резултатната проверка помежду си, съобщава клубният сайт.

Спарингът пред около 300 зрители на един от терените на клубната база завърши с победа на "жълто-черните" с 6:5. Хеттрик за Ботев записа Момчил Цветанов - Чико, а с две попадения се отличи Горан Галешич. Другият гол реализира и Серкан Юсеин.

Участие в проверката взеха каращите проби Иван Джурич, Карлос Франсиско, както и пристигналият вчера защитник Ромен Инез.

Вили Вуцов използва 22-ма играчи в проверката. На вратата започна Михаил Иванов, пред него в защита - Филип Филипов, Пламен Николов, Владимир Айтов и каращият проби Карлос Франсиско. В халфовата линия си партнираха другият играч на тестове - Иван Джурич, Милен Гамаков, Мариян Огнянов и Горан Галешич, а в атака си партнираха Наско Милев и Момчил Цветанов.

Още в първия четвърт час паднаха три попадения. Резултата откри Момчил Цветанов, който бе изведен от Огнянов зад защитата и с диагонален шут с левачката изведе Ботев напред в резултата. Минута по-късно Горан Галешич успа да отнеме топката от противник, след което нахлу в наказателното поле и стреля технично покрай вратаря на гостите Акалски за 2:0. Раковски бързо върна едно от попаденията чрез бившото "канарче" Петър Атанасов, който се измъкна от защитата и преодоля Михаил Иванов за 2:1.

Галешич върна аванса от два гола на Ботев в 30-ата минута. Пламен Николов свали с глава топката за босненеца, който с удар от въздуха вкара второто си попадение в двубоя. "Жълто-черните" обаче допуснаха бързо изравняване на резултата с нови попадения на Петър Атанасов, който оформи своя хеттрик.

"Канарчетата" успяха да си върнат преднината още преди почивката с попадение на Момчил Цветанов. 23-годишното острие отбеляза след асистенция на понравилия се с играта си Галешич. Минути по-късно хубав удар на Джурич срещна страничния стълб зад Акалски.

Така първото полувреме приключи при резултат 4:3 за Ботев. В течение на втората част наставникът на "жълто-черните" Велислав Вуцов смени целия състав и двубоя бе завършен от изцяло нова единадесеторка.

Малко след подновяването на играта Момчил Цветанов бе изведен зад защитата и заби третото попадение на сметката си за 5:3, а скоро след това той бе заменен. Серкан Юсеин увеличи още повече преднината на Ботев с технично изпълнение за 6:3. Раковски намали с точно изпълнение от дузпа на Добрин Орловски. Последва греда на Радослав Терзиев преди в последната минута Цветан Павлов да оформи крайното 6:5 с красив гол в горния ляв ъгъл.

БОТЕВ: Михаил Иванов, Филип Филипов, Владимир Айтов, Пламен Николов, Карлос Франсиско, Иван Джурич, Милен Гамаков, Мариян Огнянов, Горан Галешич, Наско Милев, Момчил Цветанов (Стамен Бояджиев, Боримир Карамфилов, Ромен Инез, Радослав Терзиев, Мартин Александров, Валентин Томов, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Християн Казаков, Емил Камберов, Иван Цветков)

РАКОВСКИ: Кирил Акалски, Емил Аргиров, Рангел Кордов, Илиян Енчев, Петър Райков, Антонио Цанков, Стефан Киков, Цветелин Тонев, Добрин Орловски, Пейо Батинов, Петър Атанасов (Димитър Грабчев, Цветан Павлов, Запрян Запрянов, Атанас Любенов, Иван Генов, Пламен Табаков, Александър Боргоджийски)