Канарите си го изкараха на черно-белите от Векта

Юношите на Ботев разбиха градския си съперник със 7:1 в Елитната група до 17 години

Ботев записа най-убедителната си победа от началото на сезона в Елитната юношеска група до 17 години. В мач от 13-ия кръг "канарчетата" разгромиха Векта със 7:1.

Срещата, която се игра на изкуствения терен в "Коматево", премина под пълната доминация на "жълто-черните".

Момчетата на Иван Цветанов стартираха по феноменален начин срещата и до 25-ата минута вече бяха реализирали 5 попадения. В 8-ата минута Милко Георгиев центрира към Исмет Рамадан, който с глава даде старт на голеадата - 1:0.

Три минути по-късно Йосиф Табаков асистира на Яшар Байрам, който от 3 метра се разписа за 2:0.

120 секунди по-късно Петър Чалъков изпълни ъглов удар, а от малкото наказателно поле Атанас Ташолов направи аванса на "жълто-черните" класически.

След нови 120 секунди и Йосиф Табаков записа името си сред голмайсторите с плътен удар от близка дистанция.

В 20-ата минута Исмет Рамадан стреля от границата на наказателното поле, а топката се отклони от напречната греда.

В 21-ата минута гостите вкараха почетното си попадение след грешка на Димитър Стамболийски.

В 25-ата минута Исмет Рамадан направи феноменален пробив по лявото крило и след като преодоля няколко защитника се пробва да скъса мрежата с мощен удар, вкарвайки за 5:1.

В 34-ата минута капитанът Петър Чалъков пробва хубав удар от 20 метра, но стражът на гостите внимаваше и спаси. При последвалия ъглов удар Исмет Рамадан пробва задна ножица, а след ударът му топката отново се отклони от напречния стълб.

Три минути преди края на първата част Милко Георгиев намери Исмет Рамадан, който стреля от няколко метра, но вратарят спаси.

И след почивката ботевистите имаха огромно преимущество във владеенето на топката.

В 65-ата минута Иван Кирев продължи традицията си и отново след като се появи на терена се разписа. Нападателят получи топката от Иван Михайлов и с премерен удар от 16 метра вкара за 6:1.

Крайният резултат бе фиксиран от Димитър Минчев, който 2 минути преди края засече топката с глава след центриране от корнер.