Камбуров отново носи на гръб Локо (СНИМКИ)

Капитанът вкара за 1:0 срещу Марек, бивш канар изгонен на Лаута

Локомотив Пловдив победи с 1:0 Марек в мач от 16-ия кръг на А група. Единственото попадение на Лаута отбеляза капитанът  Мартин Камбуров в 69-ата минута. Гостите доиграха мача с човек по-малко заради изгонването на бившия футболист на Ботев (Пд) Димитър Петков - Макето, който си заработи два жълти картона в рамките на 2-3 минути.

С успеха черно-белите имат вече актив от 19 точки, който им отрежда 9-о място във временното класиране.

Локомотив беше далеч по-агресивният отбор и двубоят се игра почти на една врата. Въпреки това домакините изпуснаха доста чисти положения за гол.

Още в 3-ата минута Дяков напредна по десния фланг и центрира към Карагарен. Той овладя топката и шутира, но вратарят на Марек Цветковски спаси.

Малко след това Мартин Камбуров се озова в чиста позиция, но докато си нагласяше топката на десния крак се намеси защитникът Емил Руменов и изчисти в корнер.

В края на полувремето Камбуров проби отляво, след което върна топката назад към Благой Наков. Халфът шутира силно от дъгата, но на сантиметри от гредата.

През второто полувреме Наков имаше още една подобна възможност за отбелязване на гол, но отново не успя да уцели вратата на гостите.

В 54-ата минута Камбуров пробва своя специалитет – изпълнение на пряк свободен удар. Топката отиваше точно под напречната греда, но Цветковски се разтегна и я изби в корнер.

Така се стигна до 69-ата минута, когато черно-белите направиха атака по десния фланг. Топката стигна до Камбуров, който овладя в наказателното поле и от 10-ина метра отправи диагонален шут, при който опъна страничната мрежа зад вратаря Цветковски за 1:0.

В следващите минути гостите сякаш свалиха гарда и това позволи на смърфовете да създадат няколко отлични атаки. Невероятни пропуски обаче на три пъти направи влезлият на смяна Бранимир Костадинов, а веднъж Георги Вълчев и Карагарен не успяха да се разпишат от непосредствена близост до голлинията.