Играч на Ботев се превръща в голова машина за националния отбор

Рангел Игнатов бележи при победата над Литва с 2:0

Юношеският национален отбор на България до 19 г. победи Литва с 2:0 в мач от турнира в памет на Валентин Гранаткин, който се провежда в Санкт Петербург.

Двубоят бе от група I, в която са отбори, заели вторите места в първата фаза на турнира.

Нападателят на Ботев Пловдив Рангел Игнатов влезе на терена в началото на второто полувреме и откри резултата в 80-ата минута, а капитанът Александър Георгиев оформи крайното 2:0 в 87-ата. Същите двама футболисти се разписаха и срещу Казахстан в първия етап от турнира (2:0).

Наставникът на младежите коментира веднага след победата над литовците, че през първото полувреме неговите възпитаници не са успели да демонстрират потенциала си, но през второто ситуацията на терена се е променила.

"Вкарахме два гола, а можеше и повече. Един мач продължава до последния съдийски сигнал. Желаехме победата, настойчиво я искахме, целият отбор. Помогнаха и сполучливите замени, които подсилиха отбора и му вдъхнаха увереност", заяви Георгиев.