Страхотен гол на дебютант донесе нова победа за Берое

В следващия кръг старозагорци приемат Дунав

Отборът на Берое записа втора поредна победа в Първа лига и общо четвърта от началото на сезона. В последен мач от 6-ия кръг  заралии победиха като гост с минималното 1:0 състава на Локомотив Горна Оряховица.

Двубоят, игран на стадион Локомотив в Пловдив, бе решен с попадение на дебютиралия с екипа на зелено-белите френски нападател Давид Манга. Юношата на Пари Сен Жермен вкара страхотен гол в 55-ата минута, с който донесе и победата на своя тим. Дебют за Берое направи и друго ново попълнение – испанецът Маркитос, който се появи в игра през втората част.

Със спечелените 3 точки старозагорци се изкачиха на трето място в класирането с 12 пункта, на 4 зад лидера Дунав и на 2 зад Левски за радост на треньора си Александър Димитров, който днес празнува своя 40-и рожден ден.

В следващия кръг, на 18 септември, Берое приема изненада на шампионата – Дунав Русе.