Верея изпусна победата над Локомотив в Пловдив

След куп съдийски грешки

Верея завърши наравно – 1:1 като гост на Локомотив Пловдив в последния мач от 19-ия кръг на Първа професионална лига. Илиян Йорданов отбеляза дебютното си попадение този сезон с екипа на старозагорци, а мачът отново бе белязан с много спорни отсъждания от страна на реферите в ущърб на Верея. Старозагорци се изкачиха на пето място във временното класиране с 30 точки.

Футболистите на Верея стартираха страхотно мача. Още в 7-та минута Петър Витанов се пребори в центъра на терена за топката, намери отлично на ръба на засадата Илиян Йорданов, той напредна отляво в наказателното поле и с точен шут изпрати топката във вратата на Локомотив - 0:1!

В 13-та минута се откри нов шанс за играчите на Илиан Илиев - Валери Домовчийски намери Георги Андонов вдясно в наказателното поле, на 6-7 метра от вратата, шутира силно, но Илко Пиргов реагира добре, затвори ъгъла и парира удара на капитана на Верея.

Най-добрата възможност за Локомотив дойде в 32-та минута, след центриране на Димитър Велковски, Димо Бакалов засече с глава, но Пламен Колев показа класа и отрази. Пет минути по-късно Здравко Илиев се намеси решително в наказателното поле на Верея, след като Веселин Марчев бе оставен съвсем сам на десетина метра и получи топката. Десният бранител на старозагорци го блокира точно преди да нанесе удар.

Две минути преди края на първото полувреме Меди Фенуш получи топката пред наказателното поле на Локомотив, преодоля Димитър Везалов и шутира силно, но топката премина над вратата на домакините.

Втората част започна с натиск на „железничарите”, но първата голова възможност бе за Верея. „Сините” от Стара Загора направиха страхотна контраатака в 54-та минута започната от Георги Андонов. Той намери вляво Илиян Йорданов, който пък пусна към Валери Домовчийски в наказателното поле.Той отново пусна към Андонов и в момента, който капитанът на Верея се подготвяше за удар, топката бе избита от Янко Ангелов.

В 63-та минута играчите на Илиан Илиев имаха нова възможност за гол. След центриране от пряк свободен удар, отдясно на вратата на Илко Пиргов, Валери Домовчийски засече топката с глава на първата греда, вратарят на Локомотив изби, а притичалият наблизо Мирослав Енчев не успя да добави.

Две минути по-късно доста несправедливо бе отменен гол на Верея. Илиян Йорданов центрира отдясно, Георги Андонов овладя топката с дясното си рамо и след това майсторски я вкара във вратата на Локомотив. Допълнителният асистент обаче прецени, че Андонов е играл с ръка и подаде сигнал попадението да бъде отменено.

В 82-та минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение на Венцислав Бенгюзов в наказателното поле срещу Димо Бакалов. Симеон Райков бе точен от бялата точка изравнявайки резултата.

В 88-ата минута Исмаил Иса падна в наказателното поле след съприкосновение с Пламен Николов. Остана съмнение за задържане с ръка от страна на футболиста на "смърфовете", но главният рефер Ангел Баялцалиев реши да остави играта да продължи.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - ВЕРЕЯ – 1:1

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 1. Илко Пиргов (к), 25. Муса Мохамед, 15. Димитър Везалов, 22. Пламен Николов, 19. Димитър Велковски, 17. Ванчо Траянов (64 – 13. Симеон Райков), 49. Раян Фрикеше (79 – 11. Кхалед Аяри), 34. Игор Банович, 7. Димо Бакалов, 29. Янко Ангелов (79 – 39. Парвиз Умарбаев), 10. Веселин Марчев

Старши треньор: Бруно Акрапович

ВЕРЕЯ: 1. Пламен Колев, 21. Здравко Илиев, 33. Мирослав Енчев, 4. Селим Бен Джемиа, 15. Костадин Слаев, 16. Петър Витанов, 20. Венцислав Бенгюзов, 17. Валери Домовчийски (75 – 29. Исмаил Иса), 11. Илиан Йорданов (84 – 26. Селим Керкар), 9. Меди Фенуш (90+3 – 10. Елиаш Да Силва), 7. Георги Андонов (к)

Старши треньор: Илиан Илиев

Голмайстори: 0:1 Илиян Йорданов (7); 1:1 Симеон Райков (83-дузпа)

Жълти картони: Димитър Везалов, Муса Мохамед, Янко Ангелов, Пламен Николов, Симеон Райков (Локомотив Пловдив)

Главен съдия: Ангел Баялцалиев