Верея завърши годината в шестицата

След равенство с Витоша

Верея завърши 1:1 с Витоша (Бистрица) в последния си мач за календарната 2017 година. Със спечелената точка в срещата от 20-ия кръг на Първа професионална лига на „Трейс Арена” в Стара Загора Верея завършва полусезона на шесто място в класирането с актив от 31 точки.
Първото полувреме не предложи много голови ситуации пред двете врати. В 21-та минута Селим Керкар шутира силно от разстояние, ударът му премина встрани от вратата на гостите.
В 33-та минута Витоша поведе в резултата. След продължително разиграване в половината на старозагорци, Михаил Петров пусна наляво към Ивайло Лазаров, който с мощен удар с левия крак извън наказателното поле, насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата на Пламен Колев – 0:1.
Пет минути по-късно Григор Долапчиев пусна надясно към Михаил Петров, който центрира в наказателното поле, където Румен Гьонов засече от въздуха и разтресе напречната греда на вратата на Верея.
През втората част играчите на Илиан Илиев имаха пълно превъзходство на терена, но не успяха да стигнат до победата.
В 59-та минута Меди Фенуш получи пас отляво и шутира от малък ъгъл и топката излезе в аут. Три минути по-късно главния съдия Николай Йорданов не посмя да отсъди дузпа за верейци. Селим Бен Джемиа центрира отляво към появилия се като резерва Исмаил Иса. Кристиян Узунов се втурна да блокира нападателя на старозагорци при близката греда, а топката рикошира в ръката на бранителя на гостите.
В 65-та минута Здравко Илиев центрира от корнер, Исмаил Иса насочи топката към вратата на Бистрица, но не съумя да изравни. Три минути по-късно последва нова добра атака за Верея. Хюсеин Сюлеймани центрира отляво, Георги Андонов свали на Валери Домовчийски, който стреля, но Йордан Върбанов застана на пътя на топката и пресече.
В 73-та минута Милен Танев центрира от корнер отляво на вратата на Витоша, топката стигна до Сюлеймани, който отправи хубав изстрел, но Михаил Иванов се хвърли в долния си десен ъгъл и изби. Веднага след това Исмаил Иса не успя да направи добавка.
В 83-та минута Верея изравни резултата. След центриране отдясно, топката стигна до намиращия се вляво Селим Бен Джемиа. Той прати топката към близката греда, където вратарят на гостите Михаил Иванов изби лошо, право във Валери Домовчийски. Нападателят заби топката в мрежата за 1:1.
В оставащите минути до края на срещата играчите на Илиан Илиев натиснаха гостите, но не съумяха да стигнат до победно попадение.
ВЕРЕЯ – ВИТОША – 1:1
ВЕРЕЯ: 1. Пламен Колев, 21. Здравко Илиев, 33. Мирослав Енчев, 4. Селим Бен Джемиа, 24. Хюсеин Сюлеймани, 16. Петър Витанов (80 – 11. Илиян Йорданов), 20. Венцислав Бенгюзов, 7. Георги Андонов (к), 9. Меди Фенуш (68 – 77. Милен Танев), 26. Селим Керкар (58 – 29. Исмаил Иса), 17. Валери Домовчийски
Старши треньор: Илиан Илиев
ВИТОША: 1. Михаил Иванов, 3. Йордан Върбанов, 4. Кристиян Узунов, 7. Кристиян Кочилов, 6. Румен Гьонов, 17. Михаил Петров (78 – 99. Стефан Христов), 18. Петко Цанков, 24. Николай Христозов, 45. Григор Долапчиев (67 – 14. Четин Садула), 77. Даниел Пеев (89 – 10. Георги Амзин), 88. Ивайло Лазаров
Старши треньор: Костадин Ангелов
Голмайстори: 0:1 Ивайло Лазаров (32); 1:1 Валери Домовчийски (84)
Жълти картони: Георги Андонов (Верея); Петко Цанков, Григор Долапчиев (Витоша)
Главен съдия: Николай Йорданов