„Берое“ загуби в София

В мач от ХХ кръг на Първа професионална лига

„Берое“ загуби от ЦСКА-София с 6:0 в мач от ХХ кръг на Първа професионална лига. Домакините откриха резултата в 11-та минута чрез Десподов. Фернандо Каранга добави две попадения в края на първата част. Две минути след подновяването на играта отново нападателят на домакините се разписа за 4:0. Петото попадение бе дело на Тиаго Родригес. Манолев добави попадение в 87-та минута и оформи крайното 6:0

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в двубоя като четвърти във временното подреждане, а домакините от ЦСКА-София заемаха 2 позиция в класирането.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Наставникът Александър Томаш заложи на същата единайсеторка, която преди седмица победи „Септември“ с 5:1

ОЛ ЗА ДОМАКИНИТЕ В НАЧАЛОТО

„Берое“ атакува съперника в първите минути и след продължителна атака Борислав Цонев стреля от дистанция, но право в ръцете на вратаря.

В 4-та минута Десподов стреля от около 25 м, но не затрудни Перниш.

Четири минути след това Десподов центрира в пеналта, а там се получи разбъркване и топката бе избита. Малинов овладя и стреля от дъгата, но топката рикошира и излезе в корнер. Малинов засече центрирането, но прати топката над вратата.

В 11-та минута Каранга се пребори за една топка в половината на „Берое“ и изведе Десподов на стрелкова позиция. Крилото стреля веднага от границата на пеналта и успя да открие – 1:0.

Девет минути след това Тиаго центрира опасно, но Леони изчисти в корнер. Лое засече центрираната топка с глава, но Перниш улови.

В 26-та минута бърза атака за „Берое“ завърши с извеждащо подаване на Карачанаков към Камбуров, който бе сам срещу вратаря. Страничния рефер обаче вдигна несъществуваща засада.

Пет минути след това Желев върна топката към Перниш, който се засуети и Каранга успя да отправи удар с глава. Хаджиев обаче изчисти пред голлинията.

ДВА ГОЛА ЗА „ЧЕРВЕНИТЕ“ В КРАЯ

В края на полувремето „Берое“ притисна своя съперник, но не успя да застраши сериозно вратата на домакините.

В 43-та минута „червените“ стигнаха до второ попадение. Десподов проби, навлезе в пеналта и намери Каранга, който не сбърка на опразнената врата – 2:0.

В последната минута на първата част Хаджиев засече с глава центрирана от корнер топка, но Черниаускас улови.

В даденото от съдията продължение Антон Недялков центрира от левия фланг, Десподов стреля, Перниш изби, но Фернандо Каранга добави топката с тяло и я прати за трети път в мрежата на Перниш – 3:0

БЪРЗ ГОЛ И СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 50-та минута Малинов върна на Рафаел, който стреля от дъгата, но над вратата.

Две минути след това Десподов проби по левия фланг, навлезе в пеналта и предостави за Каранга, който отбеляза третия си гол в мача отново на опразнената срещу себе си врата – 4:0.

В 58-та минута Десподов получи топката в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Перниш изби.

В 66-та минута нов пробив на Десподов завършва с центриране към Каранга, който засече с глава, но прати топката над вратата.

Шест минути след това Пинто получи пас в пеналта и стреля, но над вратата.

В 73-та минута Динков проби по левия фланг, навлезе в наказателното поле и върна за Цонев, който стреля в движение, но над вратата.

НОВИ ДВА ГОЛА ЗА „ЧЕРВЕНИТЕ“

Две минути след това Недялков върна топката за Рафел, който непокрит около точката за дузпа и стреля веднага, но не намери вратата.

В 77-та минута Меркадо проби по десния фланг и намери Тиаго в пеналт, който стреля в движение и отбеляза пети гол за домакините – 5:0 .

Десет минути след това Манолев се пребори за топката в наказателното поле и прати топката в мрежата, останал сам срещу Перниш – 6:0

В СЛЕДВАЩИЯ МАЧ

„Берое“ гостува на „Черно море“ във Варна, а срещата ще се играе през 2018 г.

СТАТИСТИКАТА

ЦСКА-София – „Берое“ (Стара Загора) 6:0
голмайстори: 1:0 Кирил Десподов  11′, 2:0 Фернандо Каранга 43′, 3:0 Фернандо Каранга 45′, 4:0 Фернандо Каранга 52′, 5:0 Тиаго Родригес 77′, 6:0 Станислав Манолев 87′
ЦСКА-София: 30. Витаутас Черниаускас, 23. Александър Дюлгеров (68′- 11. Станислав Манолев), 5. Николай Бодуров (к), 25. Александър Барт, 3. Антон Недялков, 20. Тиаго Родригез, 16. Раул Лое, 15. Кристиян Малинов (59′ – 6. Рубен Пинто), 19. Кирил Десподов, 17. Енрике Рафаел (76′- 7. Кевин Меркадо), 9. Фернандо Каранга; 12. Георги Китанов, 10. Густаво Кулма, 4. Божидар Чорбаджийски, 21. Кевин Кубемба; резерви: ; старши треньор: Стамен Белчев
“Берое”: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев , 6. Иван Иванов, 7. Мартин Райнов (к), 8. Карлос Охене (57′- 21. Серджиу Негут), 9. Мартин Камбуров, 20. Матеус Леони (46′- 15. Георги Динков), 26. Камен Хаджиев, 71. Антон Карачанаков, 10. Борислав Цонев, 77. Педро Еуженио (68′- 13. Емин Ахмед); неизползвани резерви: 22. Богомил Цинцарски, 28. Веселин Пенев, 5.Павел Виданов, 24. Никола Гавов; старши треньор: Александър Томаш
жълти картони:  Александър Дюгеров 17′, [ЦСКА-София]; Мартин Камбуров 26′  [“Берое”]
главен арбитър: Ивайло Стоянов (Петрич)
асистент-арбитри: Георги Дойнов, Мирослав Иванов
допълнителни асистент-арбитри: Георги Давидов и Георги Иванов
четвърти арбитър: Младен Маринов
делегат на БФС: Неделчо Михайлов