Марсилия напомни за себе си в Монако

Марсилци показаха характер в голов трилър

Марсилия напомни за себе си  в Монако. На стадиона на монегаските момчетата на Руди Гарсия показаха характер в голов трилър и спечелиха с 3:2.

В Края на първото полувреме Митроглу отбеляза гол за гостите. След това Тилеманс и Фалкао обърнаха нещата в полза на домакините. Товен изравни и в последната минута на мача Валер Жермен донесе победата на Марсилия.

Спечеленият  мач има психологически характер на няколко нива. Най-напред марсилци успяха да победят отново на традиционно трудния терен в Монако.
След това тези три точки дадоха старт на амбициите на Марсилия да се бори с ПСЖ, Лион и Монако за титлата.

И разбира се тази трудна победа за отбора на Руди Гарсия е едно добро намигване за предстоящите битки на отбора в групите на Лига Европа. Марсилци попаднаха в трудна група с Лацио и Айнтрахт Франкфурт. Но с тази победа в Монако показаха,че са готови да посрещнат предстоящите срещи с успех в Лига Европа.