Созопол отпадна от Литекс, но пише история

Созопол изцяло ще се съсредоточи върху представянето си в Югоизточната В футболна група

Третодивизионният Созопол отпадна от лидера в А футболната ни група Литекс с общ резултат 8:1, но записа най-големия си успех, достигайки до 1/8 финалите за Купа България.

Младите футболисти на Румен Димов загубиха реванша като гости с 6:0. Домакините този път подходиха концентрирано в мача и съвсем закономорно взеха своето и продължават напред.

Головете паднаха по равно в първата и втората част на мача. Преди почивката за Литекс се разписаха  Армандо Ваюши в 9-ата минута, Юрген Джазула в 30-ата и Уилмар Джордан в 33-ата. През второто полувреме точни за домакините бяха Мирослав Манолов в 51-ата минута, Ванжер в 63-ата и Юрген Джазула в 85-ата.

След  отпадането си за Купата Созопол изцяло ще се съсредоточи изцяло върху представянето си в Югоизточната В футболна група, където в неделя предстои дербито с Несебър.

Голмайстори:
1:0 Армандо Ваюши (9-та), 2:0 Юрген Джазула (30-та), 3:0 Уилмар Джордан (33-та), 4:0 Мирослав Манолов (51-ва), 5:0 Ванжер (63-та), 6:0 Юрген Джазула (85-та)

ЛИТЕКС: 12.Боян Пейков, 2.Кирил Динчев, 4.Васил Божиков, 5.Николай Бодуров, 22.Емил Грозев, 7.Ванжер да Силва, 10.Юрген Джазула, 21.Александър Цветков, 9.Уилмар Джордан, 11.Мирослав Манолов, 14.Армандо Ваюши

СОЗОПОЛ: 1.Стоянов, 2.Илиев, 3.Янчев, 6.Симоен Баев, 8.Шерденов, 15.Тодоров, 17.Хаджиев, 18.Димитров, 20.Димов, 21.Ст. Баев, 22.Дичев
Треньор: Румен Димов