Резервата Вандер донесе успех на Ботев

Канарите излъгаха Дукла (Прага) с 3:2, Хамза шибна две попадения

Ботев (Пд) постигна втората си победа в контролите през 2014 година. Жълто-черните надиграха днес чешкия Дукла (Прага) с 3:2. Две попадения за канарите през първото полувреме отбеляза Юнес Хамза, а влезлият като резерва Вандер Виейра донесе успеха с гол в 86-ата минута.

Миналата година канарите също изиграха един спаринг срещу Дукла, като тогава спечелиха с 2:0, припомня Plovdivutre.bg. Сегашният успех е втори за Ботев през подготовката след 2:1 срещу швейцарския Сион.

Ето най-интересното от мача по минути:

13’ Дукла повежда в резултата, след като Милан Черни отправи удар към долния ляв ъгъл на вратата на Ботев, който Стаховяк успя да отрази, но дебнещият наблизо Исмаил насочи топката в опразнената врата и откри резултата – 0:1.

26’ Атака по дясното крило завърши с центриране в наказателното поле, където Хамза се опита да отправи удар, който не попадна в очертанията на вратата на Дукла.

29’ Алекс Куртеан центрира отлично към Хамза, който обаче не успя да овладее топката. Последва опит за удар на Доре, но той не бе точен.

36’ Отлична атака на Ботев, която започна с пас от центъра на Куртеан към Доре в наказателното поле, където нападателят се възползва от грешка на защитата на чешкия тим и пусна успереден на голлинията пас към Хамза, който на празна врата изравни резултата – 1:1.

45’ Отново Куртеан центрира от центъра, намери Доре, който се пребори за топката в близост до вратата на Дукла, но пасът на конгоноанеца към негов съотборник бе пресечен.

55’ Пореден гол на Хамза с екипа на Ботев. Футболистът на Дукла Исмаил игра с ръка в наказателното си поле и съдията веднага отсъди удар от бялата точка. Зад топката застана тунизиецът, който с техничен шут изведе Ботев напред в резултата – 2:1.

69’ Гол на Ромарио бе отменен от страничния рефер заради засада.

74’ Дузпа за Дукла! Центриране от дясно, при което Лукин игра с ръка в наказателното поле. Калуда реализира от бялата точка за 2:2.

78’ Опасен удар от фаул на футболист на Дукла преминава на сантиметри от страничната греда на Стаховяк.

86’ Гол за Ботев, изработен от влезлите като резерви Божидар Васев и Вандер Виейра. Васев напредна по лявата зона и изведе Вандер сам срещу вратаря на чехите. Бразилецът шутира технично с левия крак покрай него за крайното 3:2.