Малко не стигна да Локо за сензация срещу ЦСКА (СНИМКИ)

Черно-белите паднаха с 0:2 на „Армията”, Дани Кики разтресе гредата

Локомотив Пловдив загуби от ЦСКА с 0:2 двубоя от 18-ия кръг на „А” група, игран на стадион „Българска армия”. И двата гола за домакините паднаха през второто полувреме след статични положения.

Загубата е едва втора за черно-белите, откакто Христо Колев пое функциите на старши треньор. По този начин Локомотив (Пд) остана с актив от 20 точки на 9-о място в класирането.

ЦСКА определено беше по-активният отбор на терена и логично стигна до доста ситуации за гол. С отлични изяви за „смърфовете” обаче се прояви вратарят Александър Витанов.

Най-чистото положение за пловдивчани дойде в 21-ата минута. След бърза контраатака топката стигна до капитана Дани Кики, който шутира силно от 24-25 метра, но в напречната греда. При добавката Георги Стефанов вкара, но попадението бе отменено поради засада.

В началото на второто полувреме Марин Оршулич от ЦСКА извърши нарушение, спъвайки отзад Емерик де Врийзе и можеше спокойно да получи втори жълт картон, но реферът Вихрен Манев не се престраши за това.

В 58-ата минута ЦСКА откри резултата. Фелипе центрира от корнер, при който топката бе продължена от Апостол Попов и именно Оршулич я засече с тяло от непосредствена близост за 1:0.

В 85-ата минута домакините увеличиха преднината си. Този път след центриране от фаул отново на Фелипе, Жоакин засече с глава. Топката рикошира в лявата греда и влезе в мрежата зад Витанов за 2:0.