Дани Каназирева: Затваряне на КОЦ-Пловдив би означавало, че се играе в частен интерес

В здравните заведения липсва постоянен контрол  и това е основният проблем,  който не може да бъде решен само с освобождаване на един управител и с назначаване на  друг.  Задължителен и постоянен контрол, за да няма съмнения за компромиси със здравето на хората и за източване на пари от Касата по клинични пътеки, коментира председателят на общинските съветници от „Съюз за Пловдив“ Дани Каназирева по повод на предложението на заместник-кмета Розалин Петков  за освобождаване  на д-р Красимир Вальов от длъжността „управител“ на КОЦ – Пловдив.  
Каназирева настоява за пълна ревизия в КОЦ и иска да й бъдат предоставени данни за финансовото състояние на лечебното заведение  за трите последни години – печалба, задължения, работна заплата на персонала, както и доклади за проверките, ако такива са правени  в КОЦ – Пловдив.
Едновременно с това  адв. Каназирева счита, че ще бъде безотговорно, ако община Пловдив позволи на министъра на здравеопазването да закрие Онкодиспансера, чиито услуги ползват пациенти от цяла Южна България.  
Подобен прецедент би означавал, че се  води целенасочена задкулисна игра в полза на частни болници и пренасочване към тях на средствата по клинични пътеки, категорична е  съветничката.
Случаите, изнесени в медиите и анализирани при  проверката на Изпълнителната агенция „Медицински одит“ в КОЦ – Пловдив, за пореден път показват, че в здравеопазването има много натрупани проблеми и те рикошират в съдбите на хората.  
Една от причините за това е, че години наред, независимо от това кой е начело на държавата, лечебните  заведения си остават в дълбока периферия на управляващите. 
Каназирева напомня, че Онкодиспансерът продължава да ползва  старите сгради в УМБАЛ „Св. Георги“, където няма добри условия нито за пациентите, нито за медицинския персонал.