Черно море победи Берое с 10 души

Борислав Балджийски бележи за “моряците” за 1:0, Дани Георгиев с червен картон

Черно море успя да се добере до важни трите точки при домакинството си на Берое в среща от 22-ия кръг на Първа лига. “Моряците” спечелиха с 1:0, след като играха с човек по-малко почти цяло второ полувреме. Единственият гол в мача реализира Борислав Балджийкси в 80-ата минута. Така успехът днес изкачи варненци на четвърта позиция в класирането, съобщава varnautre.bg.

Двубоят на стадиона в Каварна бе наблюдаван от националния селекционер Петър Хубчев. До него през целия мач в централната ложа бе наказаният за този двубой треньор на Черно море Георги Иванов-Гонзо.
Черно море започна добре срещата и още в 3-ата минута Ондрей Сукуп проби отдясно и центрира, а Венци Василев не изби много успешно с глава. Бранителят все пак поправи грешката си, като блокира шута, който Бакари отправи от около 13 метра. В 10-ата минута Войтех Шром изрита топката силно напред към накзателното поле на Берое. Тя тупна пред дъгата и прескочи Марек Кузма, но пък дойде право на пътя на Бакари. Тъмнокожият нападател нанесе приличен изстрел с глава от точката на дузпата, но без да затрудни Перниш. В 22-ата минута Борислав Балджийски опита много интересно изпълнение от фаул. Топката беше заложена пред наказателното поле, но леко вляво от вратата. Бившият играч на Славия опита с десния крак да завърти фалцово и ниско покрай стената, като ударът му обърса външната страна на мрежата.
Само три по-късно Иван Коконов проби отдясно и стигна до аутлинията, след което центрира към първа греда. Там Марек Кузма и Бакари атакува топката, като словакът първи се добра до нея на границата на вратарското поле. Той обаче не успя да я насочи към вратата. В 39-ата Сукуп проби през центъра и стреля от близо 30 метра, но топката прелятя встрани от десния стълб на Перниш. Две минути преди края на първата част домакините можеха да открият резултата. Бакари пресече пас в половината на Берое топката отиде в Кузма, който стреля, но доста слабо и право в ръцете на стража на гостите.
В 48-ата минута Черно море остана с човек по-малко след като Дани Георгиев получи втори жълт, респективно червен картон за грубо влизане срещу Карлос Охене. В 70-ата минута Мартин Райнов подаде към Мапуку, който изскочи сам срещу Щром, но точно преди да нанесе удар по посока на вратара Александър Цветков успя да го спре и да избие топката в корнер с респектиращ шпагат. В 80-ата минута Борислав Балджийски засече с крак центриране отдясно на Мартин Костадинов и реализира за 1:0. До края Берое се хвърли в предни позиции, но така и не успя да стигне до гол.
ЧЕРНО МОРЕ – БЕРОЕ 1:0