„Берое“ излезе трети след 3:0 над „Верея“

Камбуров на кота 200

„Берое“ надделя с 3:0 на „Верея“ в мач от XXVIII кръг на Първа професионална лига. Резултатът бе открит от Мартин Камбуров в 17-ата минута от пряк свободен удар, а две минути преди края на първата част Борислав Цонев удвои преднината на „зелено-белите“. В 86-ата минута отново Мартин Камбуров бе точен, за да отбележи своя юбилеен гол №200 в „А“ група.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в двубоя като четвърти във временното подреждане, а домакините от „Верея“ заемаха 6-а позиция в класирането.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Наставникът Александър Томаш извърши една промяна сред своите избрани 11 в сравнение с последния шампионатен двубой срещу “Левски” в предния кръг, след като днес заложи на Марко Адамович, вместо контузения Карлос Охене.

„БЕРОЙЦИ“ ПРЕВЕС ОТ САМОТО НАЧАЛО

В 3-ата минута Венцислав Христов направи опит за центриране към Валери Домовчийски, но последният бе изпреварен от стража Перниш, който улови кълбото.

Три минути след това Педро Еуженио центрира от фаул, но бранител на домакините изчисти топката в ъглов удар. Не последва друга опасност пред вратата на Даниел Наумов.

В 10-ата минута отново центриране на Педро Еуженио бе насочено към Матеус Леони, който засече топката с глава, но я изпрати встрани от целта.

МАРТИН КАМБУРОВ ОТКРИВА СЪС СВОЯ 199-И ГОЛ

В 17-ата минута бе отсъден пряк свободен удар в полза на „Берое“, заложен на 23 метра диагонално от вратата. Зад топката застана Мартин Камбуров, който с прецизен изстрел и с помощта на напречната греда изпрати кълбото неспасяемо във вратата на Даниел Наумов, за да открие резултата и регистрира своя 199-и гол в „А“ група.

Шест минути по-късно Венцислав Бенгюзов центрира от пряк свободен удар, Георги Андонов игра с глава, но Душан Перниш се бе пласирал добре и улови.

В 31-ата минута многоходова акция от страна на „Верея“ завърши с изстрел на Бенгюзов от дъгата на пеналта, но изпрати кълбото покрай рамката на вратата.

Шест минути след това Педро Еуженио центрира от ъглов удар към далечната греда, където пласиран бе Мартин Камбуров, но той се размина на сантиметри от нея.

КОНТРААТАКА И ДВОЕН АВАНС ЗА „БЕРОЕ“ ПРЕДИ ПОЧИВКАТА

В 43-ата минута Милен Желев изведе отлично отдясно Педро Еуженио, който с прецизен пас по земя елиминира стража Даниел Наумов, а на опразнената врата отблизо се разписа Борислав Цонев, който покачи на 2:0.

В последната възможност за първото полувреме Симеон Мечев центрира от корнер в малкото наказателно поле, където Валери Домовчийски засече топката с глава, но тя срещна напречната греда.

РАЗМЕНЕНИ АТАКИ СЛЕД ПОДНОВЯВАНЕТО НА ИГРАТА

В 50-ата минута Мартин Камбуров напредна сам по десния фланг и центрира прецизно към Рубен Бригидо, който стреля в движение, но Наумов съумя да избие

Шест минути след това Педро Еуженио бе изведен отлично зад гърба на отбраната от Камбуров, португалецът нахлу в пеналта и се опита да прехвърли излезлия вратаря Наумов, но изпрати топката покрай целта.

В 59-ата минута Антон Огнянов стреля директно от пряк свободен удар, но изпрати топката малко над горната греда.

Четири минути по-късно Веселин Минев стреля по въздух от 30 метра, но Душан Перниш не бе затруднен и улови.

В 66-ата минута многоходова атака от страна на „Берое“ завърши с удар на Педро Еуженио отблизо, но Даниел Наумов успя да парира.

Директен изстрел на Антон Карачанов от пряк свободен удар в 78-ата минута срещна стената от играчи.

Четири минути след това Венцислав Христов засече по въздуха центрирана топка, но не успя да затрудни стража Перниш.

ТРИ ЗА „БЕРОЕ“, ДВЕСТА ЗА КАМБУРОВ

В 86-ата минута Милен Желев напредна по десния фланг и центрира към Мартин Камбуров, който от 9 метра успя да преодолее стража Даниел Наумов, за да отбележи своя гол номер 200 на ниво „А“ група.

СЛЕД ТОЗИ ДВУБОЙ

„Берое“ вече заема трето място в класирането, след като събра актив от 51 точки и изпревари „Левски“.

В СЛЕДВАЩИЯ МАЧ

„Берое“ приема „Ботев“ в третия кръг на плейофите в първата шестица. Двубоят е насрочен на 14 април в 15:00 ч.

СТАТИСТИКАТА

„Верея“ (Стара Загора) – „Берое“ (Стара Загора) 0:3
голмайстори: 0:1 Мартин Камбуров 17′, 0:2 Борислав Цонев 43′, 0:3 Мартин Камбуров 86′
„Верея“ (Стара Загора): 12. Даниел Наумов, 14. Веселин Минев (68′ – 4. Пламен Тенев), 6. Иво Иванов, 5. Илия Мунин, 8. Антон Огнянов, 33. Симеон Мечев (46′ – 9. Юлис Н’Донг), 20. Венцислав Бенгюзов, 7. Георги Андонов, 11. Илиян Йорданов, 17. Валери Домовчийски (60′ – 77. Милен Танев), 29. Венцислав Христов; неизползвани резерви: 12. Пламен Колев, 10. Елиаш да Силва, 15. Костадин Слаев, 87. Денислав Станчев; старши треньор: Елиаш да Силва
„Берое“ (Стара Загора): 12. Душан Перниш – 3. Милен Желев, 26. Камен Хаджиев, 6. Иван Иванов, 20. Матеус Леони – 16. Марко Адамович (84′ – 21. Серджиу Негрут), 7. Мартин Райнов (к) – 10. Борислав Цонев, 18. Рубен Бригидо (69′ – 71. Антон Карачанаков), 77. Педро Еуженио, 9. Мартин Камбуров (89′ – 5. Павел Виданов); неизползвани резерви: 23. Георги Аргилашки, 11. Иван Бандаловски, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев; старши треньор: Александър Томаш
жълти картони: Иво Иванов (6′ – нарушение), Илиян Йорданов (16′ – нарушение), Георги Андонов (40′ – оспорване на съдийско решение), Илия Мунин (73′ – нарушение), Венцислав Бенгюзов (76′ – груб фаул) [„Верея“]; Марко Адамович (62′ – нарушение) [„Берое“]