Избрани Новини
7 начина да станете по-позитивни личности
07-04-2014, 22:03
Снимка:Fabflowers.com
Автор:Пенко Тодоров
Още по Темата:5 начина да я накарате да ви пожелае
7 начина да повдигнете духа си след раздяла
Удивително! 177 147 начина да си вържеш връзката
Емотиконите – усмихнатите лица и съответно - тъжните, променят начина, по който мислим
Като ескимосите: Да кажем "сняг" по 50 различни начина
13 признака, че се срещате с качествено момиче
24 признака, че вече сте възрастни
5 признака, че сте твърде квалифицирани за работата си
Нещо позитивно, което ще ви накара да се усмихнете (снимки)
Позитивната неделя: Какво е да си малък, но безстрашен (ВИДЕО)
Доза неделен позитивизъм: Какво ни прави истински хора
Това влияе на настроението ни всеки ден
Най-нестандартните обувки за празнично настроение (СНИМКИ)
Хапвайте оранжеви храни и за настроение, и за здраве
Гальовните животни: малко бухалче (видео)
"Бъдете промяната, която искате да видите в света"
Негативизма – никой не го обича. Поради простата и естествена причина, че никой не обича кисели физиономии, напрегнати разговори и липсващи усмивки (които принципно са толкова лесни за създаване).А най-много мразим да виждаме всичко това всяка сутрин и вечер – пред огледалото.
За своя негативизъм най-често обвиняваме забързаната „модерна” среда на живот, скучната и натоварена работа и, разбира се, досадните околни. Знаейки обаче, че и вие сте част от тези „околни” за някого край себе си, не ви ли се иска, както е казал един много умен човек, да бъдете промяната, която искате да видите у света?
Сайтът Amerikanki.com ни предлага пет стъпки към позитивизма – и да, толкова лесно е, колкото звучи:
Избягвайте хора, които пръскат негативизъм наоколо
Мрън това, мрън онова… Както вече изяснихме, на всеки му е дотегнало от непрекъснатото лошо настроение на околните. Колкото и да им съчувстваме, това съчувствие в никакъв случай не е източник на позитивна енергия и в действителност само ни натоварва повече.
Затова, запазете добрината и емпатията си за хора, които наистина имат нужда от нея. Вместо това се стремете да общувате само с такива личности, които, вместо намусени гримаси, пръскат усмивки.
Не се опитвайте да контролирате всичко…
…защото не можете! Дори и най-организираните от вас. Тъжната истина за болните перфекционалисти е, че чувстват като провал всяко дребно нещо, което остане извън графика и контрола им. При нас, по-неорганизираните и хаотични хора, неспособността да се справим с всички задачи, с които сме се наумили, че трябва да се нагърбим, ни кара да се възприемаме като пълни неудачници, победени от времето и ангажиментите.
Не бъдете неудачника, който не харесвате у себе си. Наслаждавайте се на малките моменти между „големите” провали – ще забележите, че в действителност неуспехите са много по-дребни, отколкото миговете с любимите хора и любимите занимания.
В добавка на това, избягвайте да си поставяте повече задачи, отколкото реално можете да изпълните.
Живейте активно
Което не означава да запълните графика си с още служебни срещи и среднощни забавления! Говорим за здравословната активност, която събужда тялото и ума, респективно – доброто настроение. Движението е здраве, затова – движете се повече. Спортувайте, разхождайте се. Това ще ви енергизира и зареди с позитивизъм.
Молете се. Медитирайте
Всеки човек разбира по свой собствен начин вярата и религията. Онова, което тя практически може да постигне с личността ни, независимо от схващанията ни в тази посока, е да ù донесе мир и спокойствие. Способността ни да се издигнем над всичко злободневно с молитва или медитация ще ни направи малко по-мъдри.
Научете се да прощавате
Много голяма част от натрупания в нас негативизъм се дължи на други натрупани в съзнанието ни неща – стари случки, стари емоции. Научете се да прощавате – както звучеше навремето една детска сентенция, грешката е човешка, прошката – също. Прощавайки старите грешки на хората, които отдавна вече са си ги изкупили, вие освобождавате в сърцето си (и в отношенията ви) място за нови, положителни преживявания.
Това важи двойно за грешките, които не можете да простите на себе си. Научете се да живеете в мир с личността си.
Бъдете позитивната глътка въздух, от която другите се нуждаят
Споменахме ли колко е лесно човек да се усмихне? Направете го! Правете го по-често; ако можете – постоянно. Знаете ли, че настроението ни днес може да бъде позитивния или негативния ден на човек от обкръжението ни? Помислете върху това. И изберете кое от двете искате да бъдете.
Спрете да се оплаквате
Омръзнало ви е от оплакванията на околните? Започнете от себе си. Склонността ви да мрънкате и да превръщате всяка дребна спънка в „кошмарна ситуация” може да се дължи на личния ви характер или просто да е, защото се увличате по песента на тези край вас. Нито едно от двете не е извинение да превръщате своя ден и този на другите в един от онези „лоши дни”.
Топ Новини